Trust everything

's-Hertogenbosch | Eindhoven | Amsterdam

WIJZIGING(EN) IN HET NIEUWE CERTIFICATIESCHEMA ASBEST VANAF 1 APRIL 2019

25 januari 2019

WIST JE DAT: Saneren zonder containment vaker mogelijk wordt?

Dat is bepaald in artikel 22 van het nieuwe Certificatieschema. De bepaling biedt duidelijkheid over de vraag wanneer asbest kan worden verwijderd onder ‘openluchtcondities’ en ook als zodanig kan worden opgenomen in het inventarisatierapport. Dit geldt dadelijk voor asbesttoepassingen onder asbestdaken, maar ook voor asbest in een ruimte gedeeltelijk in de open lucht, zoals balkons of een galerij.

Asbest dat zich direct onder een te verwijderen asbesthoudend dak bevindt, mag in het inventarisatierapport worden opgenomen als een ‘asbesttoepassing die onder openluchtcondities kan worden verwijderd’. Onder de huidige Bijlage XIIIa bestond hierover nog onduidelijkheid. Om zonder containment te kunnen saneren dient:

  1. wel altijd sprake te zijn van hechtgebonden asbest;
  2. de toepassing moet los liggen of zonder breuk (demontage) verwijderd kunnen worden; en
  3. eerst moet het asbesthoudende dak in zijn geheel worden verwijderd.

De tweede toevoeging aan artikel 22 (nieuw) stelt onder welke condities een ruimte kwalificeert als een openluchtsituatie. Let op: ook bij saneringen in een dergelijk ‘open ruimte’ dient altijd sprake te zijn van hechtgebonden asbest.

Door: Mistral Ceelen

 

 

Meer weten?

Voor meer informatie over dit artikel kunt u contact opnemen met

Laatste artikelen in asbest

29 maart 2019

WIJZIGING(EN) IN HET NIEUWE CERTIFICATIESCHEMA ASBEST VANAF 1 APRIL 2019-9

WIST JE DAT: : de inventariseerder ook andere maatregelen mag nemen bij het nemen van materiaalmonsters?

Lees verder

22 maart 2019

WIJZIGING(EN) IN HET NIEUWE CERTIFICATIESCHEMA ASBEST VANAF 1 APRIL 2019-8

WIST JE DAT: het begrip ‘aandeelhouder’ wordt vervangen door ‘uiteindelijk belanghebbende’?

Lees verder

15 maart 2019

WIJZIGING(EN) IN HET NIEUWE CERTIFICATIESCHEMA ASBEST VANAF 1 APRIL 2019-7

WIST JE DAT: een termijn is gekoppeld aan de invoer van gegevens in het LAVS?

Lees verder
Heeft u een vraag? Wij helpen u graag verder. Neem contact op met een van onze specialisten.

Onze diensten